1. Kapitola 2/2

2. ledna 2008 v 19:51 | M.o.n.i.k.a |  Trable s láskou
a zbytek...

Sirius vyrazil okamžitě ke dveřím, poněvadž tušil co má Remus v plánu, ale nestihl to. Slyšeli pouze cvaknout zámek. Sirius zuřivě tahal za kliku, ale nešlo to. James si odfrkl a se vztyčenou hlavou a úšklebkem typu sleduj-jsem-mistr-světa na tváři došel ke dveřím, vytáhl hůlku, namířil na zámek a pronesl zaklínadlo: "Alohomora." zatvářil se vítězoslavně. Zatáhl za kliku, nic. Zatáhl po druhé, nic. Sirius stáhl obličej do pobaveného úšklebku. Svalil se na svou postel a umíněně si dal ruce za hlavu a natáhl se. James přecházel netrpělivě po pokoji sem- tam sem- tam.
"Dvanácteráku, nechceš si sednout?" Ticho mezi nimi bylo prolomeno. "Vadí mi jak tady pochoduješ. Nemůžu se na nic soustředit."
"A co?" odsekl James podrážděně.
"Nic, jen mi nejde na rozum…" na chvíli se zamyslel, " proč jsi se na mne hned naštval?"
"Na rozum?" otázal se pochodující chlapec, "Ty nějakej máš?"
"Víš co?" řekl Sirius uraženě, "Trhni si nohou, já se s tebou nehodlám bavit, když se chováš jak idiot" Sirius se očividně naštval a už nepromluvil. Nebudu se s ním bavit, jestli si chce hrát na uraženýho, tak fajn, jen ať si trucuje. Po chvíli úmorného přemýšlení Sirius usl. Probudilo ho až Jamesovo neustálé reptání, pořád procházel pokojem. Sirius se koukl na hodinky a ke svému údivu zjistil, že jsou tři hodiny. Pokud správně počítal, tak už je to celých šest hodin co se spolu nebaví, což byl jejich rekord, pokud se nepočítá to, jak Jamesovi ve třetím ročníku schoval koště. James pak běhal po pokoji, tahal se za vlasy a vypadal jako hromádka neštěstí. Při této vzpomínce se musel Sirius usmát.
"Co je ti k smíchu? " Znovu začal tajtrdlíkovat, "My tady trčíme už šest hodin a milostpán se tady ksichtí."
"Polib si!" odsekl podrážděný Sirius "Já tady budu poslouchat nějakýho nafoukanýho kapitána." Na posledním slově si dal obvzlášť záležet, protože chtěl aby vyznělo hodně ironicky.
"Máš nějakej problém?" James už začínal být nepříčetný. Při pohledu na něj měl Sirius co dělat, aby se nerozesmál. Nevydržel to, výbuchu smíchu se nevyhnul ani James, tak tam seděli a chechtali se jako šílenci.
"Můžeš mi jenom vysvětlit, proč jsi na mě skočil?" zeptal se Sirius.
"Naštvalo mě jak si o ní mluvil." James stočil oči k zemi a zjistil, že je pro něj koberec nesmírně zajímavý, "Včera jsem ji zval na rande…"
Sirius za něj dokončil jeho myšlenku: "A ona tě zase odmítla, já vím."
"Hm.." Siriuse bodlo u srdce, když viděl jak se jeho kamarád trápí, James pokračoval, "já jí tam vyznávám lásku, a ona se mi vysměje a pošle mě k vodě."
"Tak ji pusť z hlavy," poradil mu Sirius, "najdi si jinou holku, která tě bude mít ráda. Třeba taková Lizz." Zasnil se. "Ona po tobě šílí," zvažoval situaci Sirius, "a nesnaž se mi namluvit, že se ti nelíbí, vždyť vypadá naprosto božsky."
"Já vím, ale jak ji mám pustit z hlavy, to fakt nevím." James byl snad ještě zdrcenější než předtím, "Já neumim to co ty... ty umíš holku pustit k vodě, jenže… já to prostě nedokážu."
"Počkej, já tě přivedu na jiný myšlenky," řekl Sirius, "však ty na ni rád zapomeneš." zazubil se na kamaráda, ten se pokusil také o úsměv ale nakonec z toho byl ošklivý škleb, "Pokud se odtud někdy dostanem. Já toho Rema přizabiju."
Znenadání cvakl zámek a dveře povolili.
"Pojď jdeme." Sirius táhl Jamese za ruku.
"Kam?"
"No přece ke Třem košťatům." Sirius se zazubil a pokračoval dál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elisabeth Elisabeth | E-mail | Web | 2. ledna 2008 v 20:09 | Reagovat

A pokračování? Už se těšim..vyvíjí se to opravdu slibně

2 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 15. února 2008 v 19:49 | Reagovat

to je snad první pořádná hádka..co jsem četla..:-)jsem zvědavá jestli se to Siriusovi podaří....:-)

3 luckily luckily | Web | 19. února 2008 v 12:43 | Reagovat

no, tak první kapitolka je dobrá.. teď jdu na další..

4 luckily luckily | Web | 9. dubna 2008 v 19:09 | Reagovat

:))) aha, tak jak tak koukám, tak už jsem tu byla....:))) ale ještě jednou, skvělá kapča...:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama